Klasemen Australia Victorian Premier League

Latest Victorian Premier League One statistics, standings, fixtures, results and other statistical analysis. All Leagues & CupsAll. Add your favourite leagues and cups here to access them quickly and see them on top in live A-League Australia 2 Australia 4 Australia Youth 1 Australia Youth 2.Latest results for the 2021 Australia - Victorian Premier League One . Add your favorite league or match by clicking on button. Nothing found Press ESC to show all.Victorian Premier League teams for the 2009 season: Promotion and relegation. Teams promoted from Division 1: (After the end of the 2008 season.) The Premier League is a corporation in which the 20 member clubs act pivot shareholders. Seasons run from August to May. Teams play 38 matches...Football Tables homepage. Australia. Victorian Premier League One Table. Australian Victorian Premier League One table live.› Live Score Australia. › AUSTRALIA: Victorian Premier League. AUSTRALIA: Victorian Premier League standings. Recent Games.

Australia - Victorian Premier League One | Live Scores | 2021

School Sport Victoria Football (Soccer) Premier League Semi Finals Overall Highlights Stay connected to our latest news; Facebook: facebook.com/SchoolSportVictoria Instagram: instagram.com/schoolsportvic LinkedIn: www.linkedin.com/company/s..Checkout football results, find out latest football odds, league tables and statistics. Browse football results by day, league or country. Get informed about upcoming soccer matches.League Y-League W-League Victoria Dockerty Cup Victoria Community Shield Capital Territory Charity Shield Western Australia State Cup Western Australia South Australia Reserves Premier League. Video: Klasemen. League table Skor Babak I Wide Form Atas/rujuk Penonton. # Tim.Get all the latest Australia Victorian Premier League One live Soccer scores, results and fixture information from LiveScore, providers of fast soccer live score content.

Australia - Victorian Premier League One | Live Scores | 2021

Victorian Premier League

Australia - NPL Victoria 2021, Soccer Scores. Advertisement. results. SA÷1¬~ZA÷AUSTRALIA: NPL Victoria¬ZEE÷lfZXonNq¬ZB÷24¬ZY÷Australia¬ZC÷S4yH0dwr¬ZD÷p¬ZE÷2HWUvMGn¬ZF÷0¬ZO÷0...Clasament Victorian Premier League, pronosticuri si statistici Australia - Australia - rezultate, forma, meciuri viitoare.Australia Victorian Premier League U20 Statistik. Cocok Hari Ini. AiScore Football Livescore provides you with unparalleled football live scores and football results from over 2600+ football leagues, cups and tournaments.Halaman 90bola ini membenarkan klasemen lengkap tentu Australia Victorian Premier League U20 2019 , melingkupi klasemen musim terbaru, jajaran kandang/tandang dan susunan klasemen Australia.441918. Internazionali. UEFA Nations League Int. di Club. Israele - Premier Le... Est Europa. Armenia Cup.

Ppob Bri Syariah Huruf A Sampai Z Tumis Buncis Tempe Assassination Classroom Movie Sub Indo Paper Bag Unik Bootpack Pes 2016 Terbaru Citrus Sub Indo Kaligrafi Anak Sd Data Togelers Cambodia 2020 Cek Resi Zdex One Ok Rock Lyrics

Mobile livescore - FlashScore.mobi football scores

AFRICA: CAF Confederations Cup15:00Cotonsport (Cmr) - JS Kabylie (Alg) -:-15:00Namungo (Tan) - Raja Casablanca (Mar) -:-15:00Nkana (Zam) - Pyramids (Egy) -:-15:00Orlando Pirates (Rsa) - ES Setif (Alg) -:-18:00Jaraaf (Sen) - Etoile Sahel (Tun) -:-18:00NAPSA Stars (Zam) - Berkane (Mar) -:-18:00Salitas (Bfa) - Sfaxien (Tun) -:-ALGERIA: Ligue 123:30Bordj Bou Arreridj - CR Belouizdad 1:3ANDORRA: Primera Divisió - Relegation Group20:30Penya - UE Engordany -:-ARGENTINA: Primera Nacional02:10CA Mitre - Gimnasia Mendoza 1:2ARGENTINA: Copa Argentina19:00Huracan Las Heras - Estudiantes Rio Cuarto -:-19:00PostponedTalleres (R.E) - Temperley -:-ASIA: AFC Champions League12:00PostponedJohor DT (Mys) - Nagoya Grampus (Jpn) -:-12:00PostponedPohang (Kor) - Ratchaburi (Tha) -:-12:00PostponedUnited City (Phl) - Beijing Guoan (Chn) -:-19:45Al-Duhail (Qat) - Esteghlal F.C. (Irn) -:-21:00AGMK (Uzb) - Shabab Al-Ahli Dubai (Uae) -:-21:00Al-Hilal (Sau) - Istiqlol Dushanbe (Taj) -:-22:15Al Shorta (Irq) - Al Ahli SC (Sau) -:-ASIA: AFC Cup - Qualification - Play Offs13:45Abahani Limited (Ban) - Club Eagles (Mdv) -:-AUSTRALIA: NPL Queensland11:30Brisbane Strikers - Capalaba FC -:-AUSTRIA: Tipico Bundesliga - Championship Group18:30Sturm Graz - Wolfsberger AC -:-18:30Tirol - Salzburg -:-20:30LASK - Rapid Vienna -:-AZERBAIJAN: Azerbaijan Cup16:30Keshla - Zira -:-18:30Sumqayit - Qarabag -:-BELARUS: Belarusian Cup17:45Shakhtyor Soligorsk - Isloch -:-19:45BATE - Zhodino -:-BENIN: Ligue 1 - Championship Group17:00AS Cotonou - Buffles du Borgou -:-17:00Ayema - Hodio -:-17:00Bembereke - Eternel -:-17:00Dynamo Parakou - Requins -:-17:00FC Loto - Dragons -:-BOSNIA AND HERZEGOVINA: Bosnia and Herzegovina Cup15:00Klis Buturovic Polje - Borac Banja Luka -:-17:00FK Sarajevo - Tuzla City -:-BRAZIL: Campeonato Alagoano01:00Alianca - CSA 0:0BRAZIL: Campeonato Amazonense - Play Offs21:00JC - Manaus -:-BRAZIL: Campeonato Baiano00:30Juazeirense - Vitoria -:-BRAZIL: Campeonato Brasiliense - Second stage20:30Brasiliense - Capital -:-20:30Ceilandia - Santa Maria -:-BRAZIL: Campeonato Gaucho - First stage01:00SER Caxias - Ypiranga FC 2:2BRAZIL: Campeonato Maranhense20:30Imperatriz - Bacabal EC -:-20:30Pinheiro - Moto Club -:-20:30Sampaio Correa - IAPE -:-20:30Sao Jose MA - SE Juventude -:-BRAZIL: Campeonato Paraense21:00Aguia De Maraba - Itupiranga -:-22:00Remo - Castanhal -:-BRAZIL: Campeonato Paranaense16:00Parkaula - Maringa FC -:-21:00Londrina - Toledo -:-22:40Coritiba - Azuriz -:-BRAZIL: Campeonato Paulista01:00Novorizontino - Santo Andre 2:002:30Ferroviaria - Guarani 1:2BRAZIL: Campeonato Paulista A201:00Atibaia - Portuguesa Santista 2:001:00EC Sao Bernardo - Monte Azul 2:101:00Juventus-SP - Taubate 1:201:00Rio Claro - Velo Clube 4:303:00Audax-SP - Sertaozinho 1:103:00Oeste - RB Brasil 4:003:00Piracicaba - Agua Santa 0:003:00Portuguesa - Sao Bernardo 1:1BRAZIL: Campeonato Pernambucano20:00Vera Cruz - Retro -:-23:45Santa Cruz - Salgueiro -:-BRAZIL: Campeonato Piauiense14:00River-PI - Picos -:-20:45Julho Esporte - Tiradentes-PI -:-21:00Parnahyba - Flamengo PI -:-BRAZIL: Campeonato Potiguar - First stage20:30ABC - Potiguar -:-BRAZIL: Campeonato Sergipano21:00Confianca - America EC -:-BRAZIL: Brasileiro Women20:00Avai Kindermann W - Palmeiras W -:-20:00Bahia W - Internacional W -:-20:00Real Brasilia W - Botafogo RJ W -:-BULGARIA: Parva liga15:00Beroe - Tsarsko Selo -:-17:15CSKA Sofia - Montana -:-19:30Lok. Plovdiv - Levski Sofia -:-BULGARIA: Third League - South-East16:00Nesebar - Chernomorets 1919 -:-16:00Spartak Plovdiv - Rodopa Smolyan -:-16:00Zagorets - Dimitrovgrad -:-BULGARIA: Third League - South-West16:00Balkan Botevgrad - Bansko -:-16:00Belasitsa - Oborishte -:-16:00Botev Ihtiman - Kyustendil -:-16:00Nadezhda Dobroslavci - Chavdar Etropole -:-16:00Perun - Marek -:-16:00Razlog - Chepintsi -:-16:00Slivnishki Geroy - Vladaya -:-16:00Velbazhd - Rilski Sportist -:-16:00Vihren - Gotse Delchev -:-CAMEROON: Elite One14:30PostponedCotonsport - Les Astres -:-14:30Dragon de Yaounde - Feutcheu -:-14:30Tonnerre - UMS de Loum -:-15:00Young Sports - New Star -:-16:00Avion Academy - Eding Sport -:-16:00Panthere - APEJES Academy -:-16:00Stade Renard - Union Douala -:-16:30Canon Yaounde - Colombe Lobo -:-16:30Yafoot - Fortuna Mfou -:-CHINA: Super League - First stage12:00Qingdao FC - Cangzhou -:-14:00Henan Songshan Longmen - Shenzhen -:-COLOMBIA: Primera B - Apertura - Quadrangular02:40U. Magdalena - Quindio 1:1COLOMBIA: Copa Colombia22:15Real Santander - Leones -:-COSTA RICA: Primera Division - Clausura04:00Cartagines - Sporting San Jose 0:123:00Limon - Saprissa -:-00:00Guadalupe - Zeledon -:-CROATIA: 1. HNL16:00Lok. Zagreb - Varazdin -:-18:05Istra 1961 - Rijeka -:-20:30Osijek - D. Zagreb -:-CROATIA: 2. HNL17:00Hajduk Split 2 - Orijent -:-17:00Kustosija - Dugopolje -:-17:00Opatija - Junak Sinj -:-17:00Rudes - Croatia Zmijavci -:-17:00Sesvete - Dubrava -:-17:00Solin - Cibalia -:-17:00Zapresic - Medjimurje Cakovec -:-CROATIA: 3. HNL Center17:00Bistra - Vrbovec -:-17:00Dugo Selo - Vrapce -:-17:00Gaj Mace - Karlovac -:-17:00Kurilovec - Trnje -:-17:00Lucko - Jarun -:-17:00Ponikve - Maksimir -:-17:00Segesta - Mladost Petrinja -:-17:00Spansko - Zagorec K. -:-17:00Tresnjevka - HASK -:-CYPRUS: Division 215:00Xylotympou - Alki Oroklini -:-CYPRUS: Cyprus Cup17:00AEL Limassol - Ol. Nicosia -:-19:00APOEL - Anorthosis -:-CZECH REPUBLIC: 1. Liga15:00Opava - Liberec -:-15:00Pribram - Bohemians 1905 -:-15:00Slovacko - Brno -:-15:00Teplice - Plzen -:-17:00FK Pardubice - Sparta Prague -:-19:30Slavia Prague - Zlin -:-CZECH REPUBLIC: Division 217:00Chrudim - Hradec Kralove -:-17:00Dukla Prague - Blansko -:-DENMARK: Superliga - Championship Group20:00Nordsjaelland - Brondby -:-DENMARK: Superliga - Relegation Group18:00Aalborg - Odense -:-18:00Lyngby - Sonderjyske -:-DENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group17:30Brondby W - Nordsjaelland W -:-18:00Thisted FC W - Fortuna Hjorring W -:-19:00KoldingQ W - Koge W -:-DR CONGO: Ligue 114:30JSK - RCK -:-16:30PostponedManiema - AS Vita Club -:-16:30PostponedMotema Pembe - St Eloi Lupopo -:-16:30Sanga Balende - Mazembe -:-ECUADOR: Serie B02:00Atl. Porteno - Guayaquil SC 3:422:00LDU Portoviejo - Cumbaya -:-22:00Santo Domingo - Gualaceo -:-EGYPT: Premier League21:30Al Ahly - Smouha -:-EL SALVADOR: Primera Division - Clausura - 2nd Phase23:00Municipal Limeno - Chalatenango -:-23:30Jocoro - Luis Angel Firpo -:-ENGLAND: Premier League19:00Tottenham - Southampton -:-21:15Aston Villa - Manchester City -:-ENGLAND: Championship19:00Millwall - Bournemouth -:-19:00Rotherham - Middlesbrough -:-20:00Stsehati - Coventry -:-20:00Wycombe - Bristol City -:-20:45Birmingham - Nottingham -:-20:45Huddersfield - Barnsley -:-20:45Luton - Reading -:-ENGLAND: Professional Development League14:00Crewe U23 - Wigan U23 -:-ENGLAND: Premier League U1812:00Middlesbrough U18 - Newcastle Utd U18 -:-ENGLAND: Women’s Super League19:00Manchester City W - Chelsea W -:-ESTONIA: Meistriliiga16:30Kuressaare - Parnu JK Vaprus -:-18:30Paide - Kalju -:-19:00Levadia - Narva -:-ESWATINI: Swazi MTN Premier League13:00Milling Hotspurs - Tinyosi -:-13:00Moneni Pirates - Young Buffaloes -:-15:00PostponedBlack Swallows - Tambuti -:-15:00Manzini Sea Birds - Mbabane Swallows -:-15:00Mhlume - Mbabane Highlanders -:-15:00Royal Leopards - Tambankulu -:-15:30Denver - Green Mamba -:-15:30Manzini Wanderers - Malanti Chiefs -:-ETHIOPIA: Premier League15:00Sebeta City - Welayta Dicha -:-18:00Hawassa - Bahir Dar Kenema -:-FRANCE: National19:00Orleans - Le Mans -:-20:00Villefranche - Creteil -:-FRANCE: Coupe de France18:45Paris SG - Angers -:-21:10Lyon - Monaco -:-FRANCE: Division 1 Women17:00PostponedLyon W - Le Havre W -:-GEORGIA: Georgian Cup11:00Shukura - Dinamo Tbilisi -:-12:00Merani Tbilisi - Loco. Tbilisi -:-12:00Saburtalo Tbilisi 2 - FC Gareji Sagarejo -:-12:00WIT Georgia 2 - Dila Gori -:-13:00Bolnisi - Samtredia -:-13:00Gagra - Zugdidi -:-13:00Merani Martvili - Torpedo Kutaisi -:-13:00Rustavi - Dinamo Batumi -:-13:00Samgurali II - Telavi -:-GERMANY: Bundesliga18:30PostponedHertha Berlin - Freiburg -:-20:30Dortmund - Union Berlin -:-20:30Hoffenheim - B. Monchengladbach -:-20:30Stuttgart - Wolfsburg -:-20:30Werder Bremen - Mainz -:-GERMANY: 2. Bundesliga18:30Dusseldorf - St. Pauli -:-18:30Hannover - Regensburg -:-18:30Heidenheim - Bochum -:-18:30Paderborn - VfL Osnabruck -:-GERMANY: 3. Liga19:00Hansa Rostock - Wehen -:-19:00Lubeck - Ingolstadt -:-19:00Meppen - Magdeburg -:-19:00Saarbrucken - Mannheim -:-19:00Unterhaching - Turkgucu Munchen -:-GERMANY: Regionalliga West19:30Wuppertaler - Wegberg-Beeck -:-GERMANY: Regionalliga Sudwest17:00Kassel - Bahlinger -:-18:00Elversberg - Aalen -:-GERMANY: Bundesliga Women16:00Potsdam W - Bayern Munich W -:-GERMANY: 2. Bundesliga Women11:00Koln W - Ingolstadt W -:-GIBRALTAR: Gibraltar Cup20:30Manchester 62 - Glacis United -:-GREECE: Super League - Championship Group16:15Olympiacos Piraeus - Asteras Tripolis -:-18:30Aris - PAOK -:-20:30AEK Athens FC - Panathinaikos -:-GREECE: Super League 214:30AO Trikala - O.F. Ierapetra -:-14:30Apollon Larissa - Ergotelis -:-14:30Doxa Dramas - Levadiakos -:-14:30Ionikos - PAE Chania -:-14:30Karaiskakis - Diagoras -:-14:30Xanthi FC - Panachaiki -:-GREECE: Gamma Ethniki - Group 215:30M. Alexandros Trikala - Nea Kallikrateia -:-GREECE: Gamma Ethniki - Group 315:30Kozani FC - Dias Diou -:-15:30Makedonikos Foufas - Fikis -:-GREECE: Gamma Ethniki - Group 515:30Thyella Katsikas - Agios Matthaios -:-GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura19:00Coban Imperial - Xelaju -:-20:00Deportivo Achuapa - Antigua -:-21:00Sanarate - Iztapa -:-23:00Guastatoya - Malacateco -:-23:00Municipal - Comunicaciones -:-GUINEA: Ligue 117:00Horoya - Hafia -:-HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - 1st Phase23:00Marathon - Real de Minas -:-23:00Real Sociedad - Honduras Progreso -:-HUNGARY: OTP Bank Liga15:15MTK Budapest - Kisvarda -:-17:30DVTK - Puskas Academy -:-20:00Mezokovesd-Zsory - MOL Fehervar -:-20:15Paks - Honved -:-HUNGARY: NB III - Centre17:00Korosladany MSK - Honved II -:-HUNGARY: NB I Women16:00Haladas W - MTK Hungaria W -:-IRAN: Division 117:30Rayka Babol - Qashqai Shiraz -:-ISRAEL: State Cup19:00Sakhnin - Beitar Tel Aviv -:-19:30Ashdod - Maccabi Tel Aviv -:-ITALY: Serie A18:30AC Milan - Sassuolo -:-20:45Bologna - Torino -:-20:45Crotone - Sampdoria -:-20:45Genoa - Benevento -:-20:45Juventus - Parma -:-20:45Spezia - Inter -:-20:45Udinese - Cagliari -:-ITALY: Serie C - Group A15:00Pro Vercelli - Lecco -:-ITALY: Serie C - Group C15:00Foggia - Monopoli -:-15:00Juve Stabia - Catanzaro -:-ITALY: Serie D - Group A15:00Folgore Caratese - Citta di Varese -:-ITALY: Serie D - Group C15:00Delta Porto Tolle - Ambrosiana -:-ITALY: Serie D - Group D15:00Correggese - Rimini -:-15:00Real Forte Querceta - G.S. Bagnolese -:-15:00SCD Progresso - Mezzolara -:-ITALY: Serie D - Group E15:00Grassina - ACN Siena -:-15:00Lornano Badesse - San Donato -:-ITALY: Serie D - Group F15:00ASD Pineto Calcio - Matese -:-15:00Castelfidardo - Fiuggi -:-ITALY: Serie D - Group G15:00Insieme Formia - Calcio Giugliano -:-15:00Monterosi FC - Cassino -:-15:00Nuova Florida - Afragolese -:-ITALY: Serie D - Group H15:00Casarano - A.C.D. Nardo -:-15:00Gravina - Real Aversa -:-15:00Lavello - Altamura -:-ITALY: Serie D - Group I15:00Dattilo - Licata -:-15:00Rotonda - San Luca -:-ITALY: Primavera 114:00Cagliari U19 - Bologna U19 -:-ITALY: Primavera 215:00Venezia U19 - Pordenone U19 -:-15:00Verona U19 - Cremonese U19 -:-15:30Frosinone U19 - Pescara U19 -:-JAPAN: J2 League11:00Verdy - Kyoto -:-12:00Ehime - Yamaga -:-12:00Giravanz Kitakyushu - Renofa Yamaguchi -:-12:00Iwata - Omiya Ardija -:-12:00Kanazawa - Blaublitz -:-12:00Kofu - Sagamihara -:-12:00Kusatsu - Okayama -:-12:00Machida - Ryukyu -:-12:00Mito - Chiba -:-12:00Montedio Yamagata - V-Varen Nagasaki -:-12:00Tochigi - Albirex Niigata -:-JAPAN: J3 League12:00Gainare Tottori - Gifu -:-JAPAN: YBC Levain Cup11:00Kashiwa Reysol - Shonan Bellmare -:-11:00Vissel Kobe - Tokushima -:-12:00Oita Trinita - FC Tokyo -:-12:00Sagan Tosu - Avispa Fukuoka -:-12:00Sanfrecce Hiroshima - Vegalta Sendai -:-12:00Shimizu S-Pulse - Yokohama F. Marinos -:-12:00Yokohama FC - Urawa Reds -:-KOSOVO: Kosovar Cup15:00CancelledDukagjini - Istogu -:-15:00KF Llapi - Prishtina -:-KUWAIT: Premier League21:00Al Qadisiya - Al Naser -:-LITHUANIA: A Lyga17:00Hegelmann Litauen - Kauno Zalgiris -:-19:00Banga - Nevezis Kedainiai -:-LUXEMBOURG: National Division19:30Differdange - Jeunesse Esch -:-19:30Ettelbruck - Dudelange -:-19:30Fola - Wiltz -:-19:30Hesperange - Niedercorn -:-19:30Hostert - UNA Strassen -:-19:30Mondorf - Benfica -:-19:30Rodange - Racing Luxembourg -:-19:30Victoria Rosport - Union Titus Petange -:-MALDIVES: Dhivehi Premier League19:00Valencia - United Victory -:-MALI: Premiere Division18:30AS Nianan - Korofina -:-MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs02:00Zacatecas Mineros - Alebrijes Oaxaca 6:004:15Cimarrones de Sonora - Venados 3:2pen00:00Tepatitlan de Morelos - Dorados de Sinaloa -:-MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga15:00Jezero - Titograd -:-MONTENEGRO: Druga Liga15:00Berane - Ibar -:-MONTENEGRO: Montenegrin Cup17:30Zeta - Buducnost -:-19:30Iskra - Decic -:-MOROCCO: Coupe du Trone00:00Rapide Oued Zem - Wydad 1:4NIGERIA: NNL17:00PostponedGombe - Nigeria Airforce FC -:-17:00PostponedGreen Beret - EFCC -:-17:00PostponedMighty Jets - El Kanemi -:-17:00PostponedSokoto - Rarara -:-PANAMA: LPF - Apertura00:00Miguelito - Alianza 0:002:00Chiriqui - San Francisco 3:002:00Costa del Este - Arabe Unido 0:000:00Independiente - Herrera -:-POLAND: Ekstraklasa18:00Jagiellonia - Stal Mielec -:-18:00Zaglebie - Wisla -:-20:30Cracovia - Wisla Plock -:-20:30Piast Gliwice - Legia -:-POLAND: Division 118:00Arka Gdynia - Termalica B-B. -:-POLAND: Division 213:00Garbarnia - Lublin -:-POLAND: III Liga - Group I - Relegation Group15:00T. Mazowiecki - W. Mazowieckie -:-17:00Blonianka Blonie - Pelikan -:-17:00Bron Radom - Ursus Warszawa -:-17:00Concordia Elblag - Wasilkow -:-17:00Huragan Morag - KS Kutno -:-17:00Sokol Aleksandrow L. - Radomsko -:-17:00Wikielec - Zambrow -:-POLAND: III Liga - Group IV16:00Stal Krasnik - Wiazownica -:-17:00Chelmianka Chelm - Wisla Pulawy -:-17:00Sokol Sieniawa - Lewart Lubartow -:-POLAND: Central Youth League12:00Wisla U18 - Lech Poznan U18 -:-POLAND: Polish Cup Women13:00Rekord Bielsko-Biala W - Leczna W -:-15:30UKS SMS Lodz W - GKS Katowice W -:-16:00Tarnovia Tarnow W - Czarni Sosnowiec W -:-16:00Trojka Staszkowka W - Bydgoszcz W -:-PORTUGAL: Primeira Liga16:30Santa Clara - Moreirense -:-18:00Maritimo - Rio Ave -:-20:00Braga - Boavista -:-22:15Sporting - Belenenses -:-PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Promotion Group16:00Anadia - Trofense -:-PORTUGAL: Liga BPI Women - Championship Group20:45SL Benfica W - Braga W -:-QATAR: QFA Cup21:00Lusail - Al Sailiya -:-21:00Shamal - Al-Kharitiyath -:-ROMANIA: Liga 1 - Championship Group18:00FC Botosani - Univ. Craiova -:-20:30Sepsi Sf. Gheorghe - CFR Cluj -:-ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group15:45FC Arges - Chindia Targoviste -:-ROMANIA: Liga 2 - Relegation Group16:00Viitorul Tg. Jiu - Petrolul -:-ROMANIA: Liga 3 - Seria 316:00Axiopolis Cernavoda - Oltenita -:-RUSSIA: PFL - Group 112:00Tuapse - Krasnodar 3 -:-14:00Forte Taganrog - SKA Rostov -:-15:00FK Makhachkala - Biolog -:-15:00Inter Cherkessk - Kholding -:-15:00Mashuk - Legion Dynamo -:-17:00Dynamo Stavropol - Chernomorets Novorossijsk -:-RUSSIA: PFL - Group 214:00CancelledChita - Zenit Irkutsk -:-RUSSIA: PFL - Group 409:00Ural 2 - Krylya Sovetov Samara 2 -:-14:00Lada Dimitrovgrad - Orenburg 2 -:-14:00Lada Togliatti - Nosta -:-15:30Zvezda Perm - Kamaz -:-16:00Tyumen - Zenit-Izhevsk -:-RUSSIA: Youth League - Championship Group11:00Akhmat Grozny U19 - Rubin Kazan U19 -:-12:00Sochi U19 - Lokomotiv Moscow U19 -:-13:00FK Rostov U19 - FK Strogino Moscow U19 -:-13:00Krasnodar U19 - Zenit U19 -:-RUSSIA: Youth League - Relegation Group12:00Arsenal Tula U19 - Ufa U19 -:-13:00Tambov U19 - Ural U19 -:-14:00Dynamo Moscow U19 - UOR U19 -:-RUSSIA: Russian Cup - Play Offs15:00Akhmat Grozny - FK Krylya Sovetov Samara -:-18:00Lokomotiv Moscow - CSKA Moscow -:-SCOTLAND: Premiership - Championship Group19:00Hibernian - Livingston -:-20:00St Johnstone - Rangers -:-20:45Aberdeen - Celtic -:-SCOTLAND: Premiership - Relegation Group19:00Hamilton - Motherwell -:-20:45Kilmarnock - Dundee Utd -:-20:45Ross County - St. Mirren -:-SCOTLAND: SWPL 1 Women20:00Forfar Farmington W - Spartans W -:-20:30Motherwell W - Hearts W -:-20:35Celtic W - Rangers W -:-20:45Hibernian W - Glasgow City W -:-SERBIA: Srpska Liga - East16:30Buducnost Popovac - Radan Lebane -:-SERBIA: Serbian Cup17:00FK Crvena zvezda - Radnik -:-19:05Vojvodina - Partizan -:-SLOVAKIA: 2. liga16:30Trebisov - Podbrezova -:-SLOVENIA: Prva liga15:00Tabor Sezana - Mura -:-16:45O. Ljubljana - Koper -:-20:00ND Gorica - Bravo -:-SOUTH AFRICA: Premier League15:00AmaZulu - Mamelodi Sundowns -:-15:00Black Leopards - Stellenbosch -:-17:00Kaizer Chiefs - Cape Town City -:-17:00Supersport Utd - Golden Arrows -:-SOUTH AFRICA: GladAfrica Championship15:00Bizana Pondo Chiefs - Polokwane -:-15:00Cape Town All Stars - Cape Town Spurs -:-15:00Pretoria Callies - Free State Stars -:-15:00Royal AM - Richards Bay -:-SOUTH AMERICA: Copa Libertadores00:15Always Ready (Bol) - Internacional (Bra) 2:000:15Argentinos Jrs (Arg) - Nacional (Uru) 2:000:15Dep. Tachira (Ven) - Olimpia Asuncion (Par)3:200:15Santos (Bra) - Barcelona SC (Ecu) 0:202:30Sporting Cristal (Per) - Sao Paulo (Bra)0:302:30Velez Sarsfield (Arg) - Flamengo RJ (Bra) 2:300:00La Guaira (Ven) - Atletico-MG (Bra) -:-00:00The Strongest (Bol) - Boca Juniors (Arg) -:-SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage00:15Atletico GO (Bra) - Newells Old Boys (Arg) 0:000:15Metropolitanos (Ven) - FBC Melgar (Per) 2:302:3012 de Octubre (Par) - Rosario Central (Arg) 1:002:30Aucas (Ecu) - Athletico-PR (Bra) 0:100:15Ceara (Bra) - Wilstermann (Bol) -:-00:15San Lorenzo (Arg) - Huachipato (Chi) -:-SOUTH KOREA: K League 112:00Ulsan Hyundai - Jeonbuk -:-12:30Daegu - Suwon Bluewings -:-12:30Jeju Utd - Seoul -:-12:30Seongnam - Incheon -:-SPAIN: LaLiga19:00Levante - Sevilla -:-19:00Osasuna - Valencia -:-20:00Betis - Ath Bilbao -:-21:00Alaves - Villarreal -:-21:00Elche - Valladolid -:-22:00Cadiz CF - Real Madrid -:-SPAIN: LaLiga219:00Mirandes - Tenerife -:-SPAIN: Tercera Division - Group 1 - Relegation Group20:00Agrupacion Estudiantil - UD Ourense -:-SPAIN: Tercera Division - Group 1 - Second stage17:30Racing Club Villalbes - Rapido de Bouzas -:-SPAIN: Tercera Division - Group 7 - Relegation Group20:00Atletico Pinto - Villanueva -:-20:00Villaverde San Andres - San Fernando -:-SPAIN: Tercera Division - Group 9 - Promotion Group19:00El Palo - Torredonjimeno -:-SPAIN: Tercera Division - Group 9 - Relegation Group18:00Atletico de Porcuna - Motril -:-SPAIN: Tercera Division - Group 10 - Promotion Group20:00Xerez CD - Ciudad de Lucena -:-SPAIN: Tercera Division - Group 1217:00SD Tenisca - Ibarra -:-SPAIN: Tercera Division - Group 18 - Relegation Group20:00Madridejos - Atl. Ibanes -:-20:00Pedroneras - Almagro -:-SPAIN: Copa de la Reina Women16:30Real Sociedad W - Atl. Madrid W -:-20:00Madrid C. W - Real Madrid W -:-SRI LANKA: Super League16:00Ratnam - UP Country Lions -:-SWITZERLAND: Super League18:15Luzern - Lausanne -:-20:30Lugano - St. Gallen -:-20:30Vaduz - Basel -:-SWITZERLAND: Promotion League19:30Bellinzona - Sion II -:-20:00Bruhl - Koniz -:-20:00Munsingen - Basel II -:-TAIWAN: Premier League10:00Hang Yuen - NTUS -:-10:00Taiwan Steel - Taipei Tatung -:-13:00CPC - Taipower -:-13:00Zhanyi Skywalkers - Taichung -:-TANZANIA: Ligi Kuu Bara13:00Ruvu Shooting - Mwadui -:-15:00Kagera Sugar - Simba -:-15:00PostponedNamungo - Simba -:-15:00Polisi Tanzania - Mbeya City -:-TOGO: Championnat National14:00OTR - Gomido -:-17:00Anges de Notse - Maranatha -:-17:00AS Togo-Port - Entente II -:-17:00Binah - Ifodje -:-17:00Gbohloe-Su - Dynamic Togolais -:-17:00Unisport - Sara Sport -:-TUNISIA: Ligue 2 - Promotion Group14:30ES Djerba - CO Medenine -:-14:30Hammam-Lif - Gafsa -:-TURKEY: Super Lig15:00Ankaragucu - Denizlispor -:-15:00Erzurum BB - Yeni Malatyaspor -:-18:00Galatasaray - Trabzonspor -:-TURKEY: 3. Lig Group 114:001928 Bucaspor - Fatsa Belediyespor -:-14:00Alemdag - Cankaya FK -:-14:00Arnavutkoy Bl. - Kemerspor 2003 -:-14:00Belediye Derince - Ofspor -:-14:00Hopaspor - Malatya -:-14:00Manisaspor - Edirnespor -:-14:00Nevsehirspor - Kizilcaboluk Spor Kulubu -:-14:00Payasspor - Diyarbekirspor -:-TURKEY: 3. Lig Group 214:00Ceyhanspor - Halide E. -:-14:00Fethiyespor - Tokatspor -:-14:00Kahta - Kutahyaspor -:-14:00Karaman Bld. - Nazillispor -:-14:00Markeimanan BB - Iskenderun -:-14:00Tekirdagspor - Darica Genclerbirligi -:-14:00Tepecik - Cengelkoy SK -:-14:00Yomraspor - Agri 1970 -:-TURKEY: 3. Lig Group 314:00Altindag Bld. - Karsiyaka -:-14:00Elazig Karakocan - Yalovaspor -:-14:00Erbaaspor - Carsambaspor -:-14:00Erokspor - Catalca -:-14:00Golcukspor - Cizrespor -:-14:00Isparta 32 Spor - Arhavispor -:-14:00Osmaniyespor - Soma Spor -:-14:00Sile Yildizspor - Batman Petrolspor -:-TURKEY: 3. Lig Group 414:0052 Orduspor - Aksaray Bld. -:-14:00Bayrampasa - Kozan -:-14:00Bursa - Kirikkale Buyuk Anadolu -:-14:00Duzcespor - Bergama Bld. -:-14:00Karakopru - Muglaspor -:-14:00Kestel - Modafenspor -:-14:00Siirt Ozel - Adiyamanspor -:-14:00Sultanbeyli - Kelkit -:-UGANDA: Premier League15:00Mbarara City - Kampala City -:-15:00Villa - URA SC -:-UKRAINE: Premier League13:00Lviv - Minaj -:-UKRAINE: Ukrainian Cup15:00Ahrobiznes Volochysk - Dyn. Kyiv -:-17:30Oleksandriya - FK Zorya Luhansk -:-USA: NWSL Challenge Cup Women00:00Gotham W - North Carolina Courage W 4:300:30Chicago W - Kansas City NWSL W -:-VIETNAM: Vietnamese Cup Women11:00Ho Chi Minh W - Ha Noi 2 W -:-WORLD: Club Friendly13:00Mjondalen (Nor) - Sandefjord (Nor) -:-14:00Aalesund (Nor) - Sogndal (Nor) -:-15:00Odd (Nor) - Jerv (Nor) -:-15:00Valerenga (Nor) - Sarpsborg 08 (Nor) -:-16:00Rosenborg (Nor) - Ranheim (Nor) -:-18:00Sandnes (Nor) - Viking (Nor) -:-22:00Hartford Athletic (Usa) - Philadelphia Union 2 (Usa) -:-WORLD: Club Friendly Women14:00Rosenborg W (Nor) - Kil/Hemne W (Nor) -:-ZAMBIA: Super League15:00Indeni - Nkwazi -:-15:00Kitwe United - Lusaka Dynamos -:-15:00Lumwana Radiants - Forest Rangers -:-15:00PostponedPrison Leopards - ZESCO -:-

FlashScore.mobi provides live football scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.com website for technical reasons.

Jadwal Dan Klasemen Sementara Premier League, Sabtu (18/1/2020) Hari Ini

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Jadwal, Klasemen, Sementara, Premier, League,, Sabtu, (18/1/2020)

Chelsea Vs Hull City | Chelsea F.C. | Premier League

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Chelsea, Premier, League

Klasemen Liga Inggris: Arsenal Berkuasa

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Klasemen, Inggris:, Arsenal, Berkuasa

Hasil Dan Klasemen Liga Inggris: MU Kalah, City Bertahan | Republika Online

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Hasil, Klasemen, Inggris:, Kalah,, Bertahan, Republika, Online

Hasil, Klasemen, Dan Top Skor Liga Italia: Duo Milan Teratas - Bola.net

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Hasil,, Klasemen,, Italia:, Milan, Teratas, Bola.net

Sport2018_4_7927780 | Premier League | La Liga

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Sport2018_4_7927780, Premier, League

Hasil Liga Inggris Dan Klasemen Liga Inggris, Arsenal Dan MU Tersungkur

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Hasil, Inggris, Klasemen, Inggris,, Arsenal, Tersungkur

TESOL List Of Course Providers August 2011 | Premier League Clubs | Association Football Clubs

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, TESOL, Course, Providers, August, Premier, League, Clubs, Association, Football

Cnc Programming

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Programming

Liverpool And Tottenham Would Have Reached Champions League Had Shots Against Woodwork Gone In | Daily Mail Online

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Liverpool, Tottenham, Would, Reached, Champions, League, Shots, Against, Woodwork, Daily, Online

Edfella-yestoday

Klasemen Australia Victorian Premier League : klasemen, australia, victorian, premier, league, Edfella-yestoday